İlan Bilgileri

750
  • KategoriEKRAN KARTI
  • MarkaASUS
  • DURUMUIKINCI EL
  • Garanti Süresi3 AY
  • Stok KoduASUS1001

Ürün Detayları
Asus AMD Radeon R7 240 OC 4 GB 128 Bit DDR3 ekran kartı, başlangıç ve orta segment ekran kartı arayan kullanıcılara hitap ediyor. AMD Radeon R7 model grafik işlemci birimini kullanan ekran kartı, 820 MHz’lik saat hızı ile üst seviye bir video ve oyun performansı vadediyor. Asus’un yeni nesil soğutma ve fan elemanlarından oluşan ekran kartı soğutucusu sayesinde çalışma esnasında üzerinde oluşan ısı %25 azaltılıyor. 820 MHz çalışma hızına sahip olan ekran kartı modeli, oyun esnasında ihtiyaç duyulan performansı karşılayabilmek için anlık çalışma hızına 40 MHz daha ekleyebiliyor.

Ekran Kartı Performans Özellikleri
Asus AMD Radeon R7 240 ekran kartı, alt – orta segmentte yer alan kullanıcılara hitap ediyor. Gücünü 820 MHz saat hızında çalışan özel GPU çekirdeğinden alan ekran kartı, 4 GB belleğe sahip. DDR3 platformunda 128 bit arabirimi ile kullanıcıların günlük oyun ve video performans ihtiyaçlarına rahatlıkla cevap veriyor. Asus GPU Tweak yazılım aracı ile overclock desteği sunan Radeon R7 240 OC ekran kartı iki farklı performans senaryosu sunuyor. 4 GB ekran kartı belleğine sahip olan model, normal modda 770 MHz, arttırılmış performans modu olan Boost modunda ise 820 MHz saat hızı sunuyor. Ayrıca GPU Tweak yazılımı aracılığıyla dijital olarak hassas voltaj ayarı, saat hızı aşırtma, fan hızı ayarı gibi önemli ekran kartı ayarları da kolayca yapılabiliyor. Bunun yanında donanımsal olarak da anlık overclock işlemleri gerçekleştirebiliyor. Sadece 75 Watt’lık bir güç tüketimine sahip olan ürün, güç kaynağı olarak farklı bir araca ihtiyaç duymuyor, anakartın güç portunu kullanıyor. Asus AMD Radeon R7 240 OC 4 GB ekran kartı, maksimum 1920×1200 çözünürlük sunuyor. Oyunları HD kalitede oynatabilecek olan bu ekran kartı ile piyasadaki çoğu oyunu rahatça oynayabilirsiniz.

Toza Dayanıklı Fan Tasarımı
AMD Radeon R7 240 OC ekran kartı, soğutma birimi için özel alaşımlı plaka ve Asus’un toza dayanıklı özel fanını kullanıyor. Toza dayanıklı olan bu fan hem uzun ömürlü hem de sessiz çalışabilme özelliğine sahip. Toza dayanıklı özel fan yapısı sayesinde ekran kartı, aynı segmentteki benzer modellere kıyasla %25 daha uzun kullanım ömrü sunuyor. Asus AMD Radeon R7 240 ekran kartı, özel olarak seçilmiş iletken bileşenlere sahiptir. Yüksek kaliteli bu bileşenler sayesinde güç kaybından kaynaklanan performans azalmasının önüne geçiliyor. Özel alaşımlı iletkenler ısı transferi konusunda da kullanıcılara avantajlar sağlıyor. Kısa sürede ısısını aktaran ekran kartı, tam kapasite ile aralıksız performans sunabiliyor.

Orta segment modeller arasında yer alan Asus AMD Radeon R7 240 OC 4 GB 128 Bit DDR3 ekran kartı fiyatları, yüksek grafik özelliklerine sahip profesyonel uygulamalar kullanmayacak kullanıcıların beklentisini karşılayacak aralıkta yer alıyor. Dilerseniz tüm ekran kartı modellerini incelemek için Ekran Kartı kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Teknik Özellikler
VR Desteği Yok
Grafik İşlemcisi Radeon R7 240
Çözünürlük Desteği 1920 x 1200
DirectX 11
OpenGL 4.3
Soğutma Tipi Fan Soğutmalı
Bağlantı Arayüzü Pci Express 3.0
Bellek Türü DDR3
HDMI Çıkışı Var
Fan Sayısı 1
Bellek Kapasitesi 4 GB
Display Port Yok
Bellek Hızı 900 MHz
İşlemci Üreticisi AMD
Bit Değeri 128

Özellikler

  • ASUS
  • R7 240
  • 4 GB
  • EKRAN KARTI
Puanınız

Diğer İlanlar